Co motywuje do aktywności fizycznej

Comment

Ciekawostki

To, że zmiany w społeczeństwie następują w szybkim tempie wiemy z doświadczenia. Ludzie inspirują się innymi, podpatrują trendy, dokonując mniej lub bardziej słusznych wyborów. Podobnie jest z modą na aktywny tryb życia. Nie tylko w postaci zajęć na siłowni, tańca czy biegania, ale także konkretnej dyscypliny.

Choć wytrwałość bywa różna, to jednak większość osób nie rezygnuje po pierwszych niepowodzeniach czy błędach. Osoby, które zdecydowały się na taniec i uczęszczanie na kursy taneczne, trenera personalnego na siłowni czy naukę pływania robią to zazwyczaj z konkretnych powodów: poprawa samopoczucia i kondycji, rozbudowanie sylwetki, wzmocnienie się czy też poznanie nowych ludzi. Warto mieć na uwadze, że efekty zauważane są po pewnym czasie i tylko wtedy, jeśli przestrzegamy pewnych zasad, nie tylko żywieniowych.

Biorąc przykład, chociażby z tancerzy to systematyczność uczęszczania na zajęcia może skutkować w perfekcyjnym opanowaniu konkretnej techniki i układu. A to może z kolei doprowadzić taką osobę na zawody taneczne. Podobnie rzecz ma się z osobami trenującymi i weryfikującymi skład swego ciała. Poprawne wykonywanie pewnych ćwiczeń wzmacniających zwiększa masę mięśniową a zmniejsza masę tłuszczową. Poprawia też kondycję. To też kolejna okazja do poznania nowych ludzi. Zmieniamy nieco środowisko i nowi ludzie, którzy nas otaczają stanowią niekiedy doskonały środek na przygnębienie czy depresję. I to m.in. tych kilka zauważalnych zmian sprawia to, że wielu ludzi coraz chętniej angażuje się w wysiłek fizyczny.

Panujący trend na bycie „fit” nie jest taki zły, o ile wszystko jest wykonywane z umiarem i bez szkody na własnym zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *