Kanapa skórzana. Wyznacznik stylu we wnętrzu.

2 komentarze

Meble

Wysoki standard wystroju wnętrza to nie tylko designerskie meble, stylowe dekoracje, ale kanapa skórzana. To mebel należący do luksusowych. Można powiedzieć, że ten mebel jest ponadczasowy i jeszcze jedno – świetnie komponuje się z wieloma aranżacjami we wnętrzach. Jeśli potrzebujesz, aby Twój salon posiadała niepowtarzalny charakter, koniecznie zdobądź się na taką kanapę.

Tylko szlachetna skóra

 

Największą zaletą skórzanych sof, kanap, narożników jest fakt, że są one trwałe i nigdy nie wychodzą z mody. Oczywiście mowa tu o prawdziwej skórze naturalnej. Tylko taka zapewnia komfort użytkowania mebla podczas lata i zimy. Sztuczna skóra w upalne lato będzie kleiła się do ciała, zimą będzie zimna. Szlachetna skóra najlepszego gatunku nie niesie ze sobą tego typu dyskomfortu.

Jaki rodzaj skóry wybrać?

 

Wśród skór tapicerskich mamy ich kilka rodzajów. Najbardziej wymagające w pielęgnacji są skóry anilinowe, czyli farbowane na wskroś. To wysokiej jakości skóra, niemniej jednak należy pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych. Popularne gładkie skóry to najczęściej wybierany rodzaj tapicerki na kanapy. Są wytrzymałe, a w kwestii pielęgnacji niewymagające. Mamy jeszcze kolejny wybór, czyli szorstkie skóry, jak na przykład nubuk czy zamsz. Z wiadomych powodów są to skóry trudniejsze w utrzymaniu czystości, ale warte równie szczególnej uwagi co wcześniejsze. Wybór rodzaju powinien być podyktowany także tym, jak będziemy z kanapy korzystać. Jeśli zdecydujemy się na kanapę z funkcją spania, najlepsza będzie skóra gładka.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *