Materac na dobry sen

2 komentarze

Ciekawostki

Dobrze się wyspać i wstać rzeczywiście wypoczętym to życzenie, które jeśli nie będziemy mieli odpowiedniego materaca, nie spełni się. Poważnie rzecz biorąc, spanie na materacu, który ze zdrowotnością nie ma nic wspólnego, może doprowadzić do schorzeń kręgosłupa. Sprawdźmy, jaki materac jest odpowiedni.

 

Jaka jest Twoja pozycja podczas spania?

 

Odpowiedź na to pytanie jest istotna, bo od niej zależy, jaki materac powinieneś sobie sprawić. Jeśli jesteś zwolennikiem spania na boku lub w pozycji embrionalnej, Twoje ciało opiera się na ramionach i biodrach. W tych miejscach występuje ucisk. Najlepszym materacem będzie dla Ciebie jest miękki materac, który minimalizuje tego typu uciski. Osobom śpiącym na brzuchu oprócz polecenia rodzaju materaca, zaleca się jak najszybsze zrezygnowanie z takiej pozycji. Pogłębia ona problemy z kręgosłupem oraz ma zły wpływ na organy wewnętrzne. Jaki materac dla śpiących na brzuchu? Dobrym rozwiązaniem okazują się materace średniotwarde. Może być to materac kieszonkowy lub połączony z lateksem. Jeśli śpisz na plecach, to dobrze. Jest to najlepsza pozycja, dla której sprawdzają się materace z pianek, sprężyny kieszeniowej i lateksu.

Jakie są rodzaje materaców?

 

Oto główne rodzaje materaców, z którymi spotkasz się w sklepach:

• materace bonelowe
• materace kieszonkowe
• materace lateksowe
• materace piankowe (wysokoelastyczne, termoplastyczne)

Przed decyzją zawsze możesz dopytać sprzedawcę, który model poleca. Uwaga. Przy wyborze materaca nie kieruj się ceną, ale zdrowiem.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *