Nieprzemijające dekoracje. Świeczniki.

2 komentarze

Lampy i świeczniki

O świecznikach z powodzeniem możemy powiedzieć, że są ponadczasową dekoracją. Pięknie rzeźbione o nietuzinkowych podstawach stanowią najlepszą oprawę dla świec, które choć nie są już głównym źródłem światła, stale goszczą na naszych stołach. Świecznik przyda się podczas uroczystego obiadu, kolacji, jak również w czasie romantycznego wieczoru tylko we dwoje.

 

Z jakiego materiału świecznik?

 

Świeczniki głównie wykonywane są z brązu, stali, miedzi i mosiądzu. Często spotykane są również świeczniki z porcelany. Złoto i srebro we wnętrzach, a zwłaszcza w salonach jest mile widziane. Nowoczesne aranżacje wykorzystują takie akcenty, które nadają pomieszczeniu stylowego charakteru. Oczywiście pod kątem tego typu złotych czy srebrnych dodatków najważniejszy jest umiar. Mniej znaczy więcej.

 

Nowoczesne świeczniki – jaki styl?

 

Świecznik nie musi kojarzyć się pałacowym stylem. Srebrne akcenty również dobrze wkomponowują się w nowoczesne stylizacje, jak minimalistyczna, modern czy skandynawska. Wystarczy zerknąć na industrialne, loftowe aranżacje, by zobaczyć, że metaliczna tonacja znajduje w nich miejsce i to w efektownym wydaniu. Świeczniki sprawdzą się w stylu prowansalskim oraz shabby chic. W tym ostatnim bez najmniejszych obaw możemy decydować się na mosiężne gustownie rzeźbione oprawy świec. Produkowane dziś świeczniki cieszą oko wymyślnymi kształtami. Nie bójmy się takich designerskich dekoracji. Dzięki nim ożywimy każde uroczyste spotkanie przy stole. Życzymy udanych aranżacji i przyjemnego dekorowania wnętrz.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *